Metodyka

W zależności od rodzaju szkolenia, uczestnicy kursów korzystają z odpowiedniej konfiguracji sześciu paneli.

  1. Panel teoretyczno/praktyczny - szczegółowo prezentujemy zagadnienie oraz problematykę z nim związaną. Omawiamy konkretne przypadki, planujemy przeprowadzenie zabiegów. Ćwiczymy na fantomach. Analizujemy zabiegi na żywo. Zwracamy uwagę na najistotniejsze elementy gwarantujące pomyślne przeprowadzenie zabiegów oraz poszczególnych procedur, przedstawiamy doświadczenia własne oraz innych wiodących ośrodków implantologicznych.
  2. Panel obserwacyjny - szkolący się lekarze i asystentki obserwują zabiegi wykonywane przez innych lekarzy korzystając z przekazu wizji na monitorach zapewniających doskonałą widoczność pola operacyjnego. Stanowi to przygotowanie do asystowania przy zabiegu.
  3. Panel zabiegowy pośredni – lekarze pełnią funkcję bezpośredniej asysty, zaznajamiają się z zasadami wykonywania zabiegu, podpatrują najmniejsze detale związane z zastosowaniem narzędzi i materiałów. Stanowi to przygotowanie do samodzielnego wykonania zabiegu.
  4. Panel zabiegowy bezpośredni – kursanci przystępują do samodzielnego wykonania danego zabiegu lub procedur pod kierunkiem prowadzącego szkolenie.
  5. Panel konsultacyjny – wykonane zabiegi podlegają analizie i omówieniu. Wybrane fragmenty lub całość można prześledzić na monitorach, ponieważ zabiegi są nagrywane. Dogłębna analiza i rozłożenie zabiegów na czynniki pierwsze, pozwala usunąć wszelkie wątpliwości i uzyskać przez szkolących się lekarzy pewność pozyskanej wiedzy i umiejętności praktycznych.
  6. Panel on-line – absolwenci szkolenia moją możliwość konsultacji w czasie rzeczywistym pierwszych zabiegów wykonywanych samodzielnie we własnej praktyce, w terminach uzgodnionych z Instytutem VIVADNETAL.

„Kto nabytą wiedzę pielęgnuje, a nową bez ustanku zdobywa, ten może być nauczycielem innych”

Konfucjusz