Practiculum Implantologii – Sezon III – Inauguracja

Edukacja z uśmiechem.

W mijający weekend rozpoczęliśmy trzecią edycję  Practiculum Implantologii, najbardziej zaawansowanego i innowacyjnego szkolenia dla adeptów implantologii. Przywitaliśmy wspaniały zespół 14 młodych uśmiechniętych lekarzy, którzy optymistycznie patrzą w przyszłość poszukując dla siebie szansy na rozwój i zdobycie unikalnych kompetencji.  W ciągu 10 miesięcy uzyskają wiedzę i umiejętności, które pozwolą na wprowadzenie leczenia  implantologicznego do oferty leczenia swoich pacjentów i uczynią je kluczowym produktem własnych praktyk.

Pierwsza sesja w piątek i sobotę poświęcona była chirurgii stomatologicznej. Rozpoczęliśmy prelekcją w sali wykładowej. Jednak to praktyka jest najlepszą metodą edukacji w medycynie zabiegowej. Kolejne więc wykłady połączone były już z kursem praktycznym z udziałem pacjentów, na których na bieżąco omawialiśmy wykonywane procedury. Rozpoczęliśmy od absolutnych podstaw, takich jak nieodzowna umiejętność każdego implantologa, umiejętność chirurgicznego szycia oraz pierwsze procedury chirurgiczne. Towarzyszyły temu warsztaty na sali zabiegowej i ćwiczenia na modelach, także połączone z wykładami. W części zabiegowej Kursanci, pod kierunkiem Mentorów, wykonywali u pacjentów ekstrakcje, odbudowę kości i pierwsze w życiu zabiegi implantologiczne. Tak dobry początek to obiecująca perspektywa na poszerzenie części praktycznej i powiększenie ilości procedur.  Każdy uczestnik Practiculum Implantologii, na każdej sesji z kursem praktycznym, wprowadza implanty oraz wykonuje procedury rekonstrukcji tkanki kostnej. Nasze szkolenia odbywają się pod nadzorem Mentorów, najczęściej na trzech stanowiskach, dzięki czemu jednocześnie realizujemy zaawansowany program edukacyjny i zapewniamy pacjentom zaplanowane efekty terapeutyczne.

Pierwszą Sesję Sezonu III zakończyło Seminarium w ramach panelu Sukces Twojego Biznesu.  Niedzielny poranek rozpoczęliśmy od szkolenia z e-marketingu, które poprowadził Wojciech Widzicki, jeden z najlepszych w Polsce specjalistów w dziedzinie marketingu internetowego. To niezwykle cenna wiedza, ponieważ sieć internetowa to jeden z najważniejszych kanałów komunikacji. Wątek tematyczny w zakresie kreacji własnego wizerunku nie tyle w sieci co w ogóle, kontynuował Rafał Placek. Jako zawodowy fotograf wielu znanych ludzi i marek, swój interesujący wykład zilustrował wieloma przykładami. Ukazał przekazy tworzone amatorsko i przeciwstawiał je profesjonalnym transferom, które w doskonały sposób przenosiły do odbiorców idee i cele organizacji, przy zachowaniu estetyki i piękna. Nasi przyszli absolwenci muszą wiedzieć, jak kreować swoją markę, aby odnosić sukcesy. Dla każdej zaś marki, wizerunek to fundament. Podobnie kluczowe znaczenie dla przyszłych implantologów ma wiedza w zakresie technologii powierzchni i biomateriałów stosowanych w procedurach implantacyjnych. Ogranicza ona ryzyko wyboru materiałów o niepewnej jakości, które mogą implikować nieprzewidywalne i niepowtarzalne rezultaty. Profesjonalizm to dla odpowiedzialnego biznesu, budującego markę na lata, sprawa aż nazbyt oczywista. W medycynie nabiera jeszcze większego znaczenia, ponieważ jego odbiorcą jest Pacjent. Wykład w tym zakresie przedstawiła dr inż. Milena Supernak – Marczewska, która niedawno, pod kierunkiem Prof. dr. hab. inż. obroniła pracę doktorską, o czym niebawem napiszemy.

Kolejne zajęcia Practiculum Implantologii Sezonu III już w listopadzie, a w październiku Sesja dla Sezonu II. Napiszemy także i o tym.

wkrótce galeria