Program edukacji senioralnej
„Zdrowy uśmiech w każdym wieku” 

Czy wiemy już wszystko na temat skutecznego dbania o uzębienie i higieny jamy ustnej? Jakie ma to znaczenie dla jakości ogólnego zdrowia? A może warto poznać nowe rozwiązania w dziedzinie protetyki lub implantologii?

Właśnie te tematy zostały poruszone 9 marca 2017r. na spotkaniu w Fundacji Alegoria Kultury w Gdańsku. Fundacja dla Dzieci Vivadental przy Dzięki współpracy z gdańskim Ośrodkiem Promocji Zdrowia, rozpoczyna cykl spotkań pod hasłem „Zdrowy uśmiech w każdym wieku”. Prelegentki, dr Aleksandra Czerwińska wraz z dyplomowaną higienistką stomatologiczna BeatąKurką oraz Jolantą Leśniewską, dyrektor Fundacji dla Dzieci Vivadental, przedstawiły słuchaczom wiele, jak się okazało, interesujących informacji, zarówno o najnowszych osiągnieciach technologicznych i medycznych, jak i o podstawowych zasadach dbania o piękny uśmiech. Mówiliśmy też o tym jak Dziadkowie mogą zadbać o swoje dziatki - czyli kiedy powinna się odbyć pierwsza wizyta dziecka u stomatologa oraz jak i dlaczego należy dbać o mleczne zęby.   

Pierwsze spotkanie sprawiło nam dużą radość – świetna grupa słuchaczy, doskonała organizacja, sporo żartów i śmiechu. Do zobaczenia na kolejnych spotkaniach!