Metamorfozy

Tworzenie Pięknego Uśmiechu to nasza pasja i.... codzienność.

Niezbyt często natura jest tak łaskawa i obdarza nas zębami wzorcowymi, zębami, które harmonijnie współgrają z naszymi rysami twarzy, które pasują do naszej karnacji, które sprawiają, że nasz uśmiech jest atrakcyjny i estetyczny. Dodatkowo nasze uzębienie podlega procesom starzenia. Wraz z upływem lat zęby stają się ciemniejsze, oraz krótsze - przyczyną tego jest absorpcja barwników z pożywienia oraz fizjologiczny proces zużycia tkanek.

 

Metamorfoza 4
Jednoczasowy zabieg chirurgiczno-rekonstrukcyjno-protetyczny
22 zęby usunięte + 8 implantów w  szczęce + 6 implantów w  żuchwie + odbudowa tymczasowa
Tylko 4 godziny!!!

Choroba przyzębia tzw. paradontoza jest jedną z głównych przyczyn utraty zębów i dotyka ludzi w różnym wieku. Mimo nowoczesnych metod leczenia, w niektórych przypadkach nawet wszystkie zęby objęte tym schorzeniem należy usunąć, aby zapobiec dalszemu zanikowi kości. Konieczność usunięcia kilkunastu lub kilkudziesięciu zębów jest decyzją bardzo trudną, nie tylko dla pacjenta, ale i dla lekarza, bo przejście niemalże z pełnego uzębienia, lub niewielkich braków częściowych do wyjmowanych protez całkowitych akrylowych, to ogromny dyskomfort. Pacjent musi borykać się z niestabilnością protezy, przesuwaniem się jej podczas mówienia i jedzenia, odruchem wymiotnym, zaburzeniem odczuwania smaku i wieloma innymi problemami.

Chcąc oszczędzić pacjentowi tych wszystkich niedogodności w Vivadental stosujemy jednoetapowe procedury zabiegowe polegające na tym, że podczas jednego zabiegu usuwamy zęby, wprowadzamy implanty i od razu wykonujemy stałą / niewyjmowaną / odbudowę protetyczną. A wszystko to odbywa się bezboleśnie w znieczuleniu zwanym analgosedacją. 

Tak było w przypadku naszego 45-letniego pacjenta, który cierpiał z powodu paradontozy i tracił po kolei zęby. Kiedy zgłosił się do nas po pomoc, nie miał już kilku zębów w górnym łuku zębowym i nosił protezę wyjmowaną częściową, a pozostałe zęby były ruchome, sprawiały mu dolegliwości bólowe i utrudniały codzienne życie.

Po wnikliwej diagnostyce klinicznej i trójprzestrzennej diagnostyce radiologicznej, w interdyscyplinarnym gronie lekarzy, zdecydowaliśmy się na radykalny, ale jedynynie właściwy krok, czyli usunięcie wszystkich zębów, wprowadzenie 14 implantów Alpha-Bio i wykonanie stałych mostów odbudowujących utracone uzębienie.

Zabieg chirururgiczny wykonała dr n. med. Violetta Szycik i dr Aleksandra Czerwińska, znieczulenie ogólne zapewniła specjalista anestezjologii i intensywnej terapii dr Jolanta Grzybowska, procedury protetyczne wykonała dr Małgorzata Piotrowska we współpracy z laboratorium protetycznym Dental Lab.

Wszystko poszło zgodnie z planem, pacjent cieszy się z nowego stałego uzębienia, które będzie użytkował przez okres 4 miesięcy, czyli na czas integracji implantów z kością. Po tym terminie wykonamy ostateczne pełnoceramiczne uzupełnIenie protetyczne. Wszystko trwało tylko 4 godziny! To absolutny rekord w środowisku jakości!

Metamorfoza 3 – Pełny łuk zębowy już na 6 implantach

Rekonstrukcja łuku górnego na sześciu implantach. W Klinice Vivadental to jeden z wielu standardów. Pacjentka w wieku lat 35, już wcześniej utraciła wszystkie zęby w szczęce, na skutek masywnego procesu próchnicowego. Ze względu na młody wiek naszej Pacjentki i sprzyjające warunki kostne determinujące powodzenie leczenia implantoprotetycznego, wspólnie z dr Szycik zdecydowałyśmy o wprowadzeniu sześciu implantów Nobel Active i odbudowie protetycznej w postaci mostu porcelanowego na podbudowie metalowej. Interdyscyplinarne działanie już na etapie planowania rekonstrukcji, a potem wspólna praca nad stworzeniem wraz z laboratorium pięknego dzieła dla naszej Pacjentki.  A oto efekty. Dla naszej Pacjentki i dla nas, to wielka satysfakcja. Dziękujemy Laboratorium Wiligala Labor za piękne wykonanie pracy. 

 

Metamorfoza 2 – Prosta droga od bezzębia do pełnego łuku i pełnej metamorfozy całego uzębienia

Do naszej kliniki zgłosił się Pacjent z problemem użytkowania protezy całkowitej górnej. Skarżył się na wypadanie protezy podczas jedzenia, odruch wymiotny związany z zasięgiem płyty protezy, ogólnie brakiem akceptacji posiadanego od lat uzupelnienia protetycznego jakim jest proteza całkowita górna. Stwierdził, że “jego życie stało się koszmarem odkąd ma ten plastik w ustach”.

Dzięki niezwykle precyzyjnej diagnostyce radiologicznej tomografem komputerowym 3D dostrzeglismy idealne warunki kostne do wprowadzenia  implantów i zbudowania pięknego łuku zębowego. Dla naszego Pacejnta była to informacja, na która czekał. To początek końca jego problemów. W interdyscyplinarnym zespole lekarzy Kliniki Vivadental przygotowalismy plan leczenia. Wykonalismy projekt wirtualny nowego uzębienia i pokazaliśmy go Pacjentowi, który jeszcze przed zabiegiem zobaczył jak będzie wyglądał jego uśmiech. Pierwszy etap zrealizowała Dr n.med. Violetta Szycik, która perfekcyjnie wprowadziła osiem implantów w szczęce. Kolejny etap należał juz do mnie. Pobrałam wyciski, a następnie zajęłam się osadzeniem pracy protetycznej. Naszego Pacjenta nie zaskoczył efekt, bo znał go jeszcze sprzed rozpoczęcia pracy. Zaskoczyła go za to perfekcja z jaką został przeniesiony do rzeczywistości wirtualny projekt nowego uzębienia. 

Na zdjęciach widoczny bezzębny łuk, łuk z przykręconymi do implantów łącznikami hybrydowymi oraz gotową pracę, czyli most porcelanowy na podbudowie z tlenku cyrkonu. Ta piękna i precyzyjna praca oraz satysfakcja naszego Pacjenta, to także zasługa specjalistów z naszego laboratorium protetycznego Wiligała Labor, którym serdecznie dziękuję za współudział w stworzeniu tak pięknego uśmiechu. To jednak nie koniec. Kolejny etap przed nami, czyli protetyczne uzupełnienie na implantach żuchwy.  A o tym już wkrótce.

 

Metamorfoza 1

Wraz z upływem lat zęby stają się ciemniejsze, oraz krótsze - przyczyną tego jest absorpcja barwników z pożywienia oraz fizjologiczny proces zużycia tkanek. Oto jeden z wielu przypadków…

Marzenia naszego Pacjenta były bardzo oczywiste i skonkretyzowane: "Chciałbym, aby mój uśmiech był miły dla oka, ładny i estetyczny”. Codziennie czekam na takie wyzwania… Codziennie z największą przyjemnością i pasją przeprowadzam najbardziej wymagające metamorfozy, aby nasi Pacjenci mogli się cieszyć Uśmiechem, który emanuje młodością i pięknem oraz stanowi najbardziej wyróżniający element własnego wizerunku.

Wykorzystaliśmy zaawansowaną technologię Vivadental Smile Design, aby stworzyć idealny projekt rekonstrukcji uzębienia w oparciu o minimalną preparację tkanek istniejących zębów. Minimum ingerencji i maksimum efektu, to nasza fundamentalna zasada. Na podstawie zdjęć wewnątrz i zewnątrzustnych oraz modeli zębowych i analizy zwarcia w artykulatorze, przygotowaliśmy wirtualny projekt rekonstrukcji zębów za pomocą koron i licówek pełnoceramicznych. Uwzględniając najmniejsze detale włączyliśmy odbudowę w harmonijnie układające się osie obu łuków zębowych.

Precyzyjna realizacja wspólnie z naszym laboratorium Wiligała Labor, sprawiła, że znowu osiągnęliśmy „Efekt Wow".

Efekt ostateczny przerósł najśmielsze oczekiwania naszego Pacjenta. Sami oceńcie.