Koncert Charytatywny
Fundacji dla Dzieci Vivadental ”Uśmiech dla Dzieci”.

Serdecznie zapraszamy na pierwszy Koncert Charytatywny Fundacji dla Dzieci Vivadental”Uśmiech dla Dzieci”.

Dedykujemy go przede wszystkim naszym podopiecznym, ale także wszystkim Dzieciom, którym będziemy pomagać i leczyć. którym chcemy dawać Piękny Uśmiech i Zdrowe Zęby w dzieciństwie, młodości i na całe życie.

W naszym społeczeństwie braki zębowe traktowane są jak coś zupełnie normalnego. Tymczasem to nic innego, jak stan inwalidztwa, podobny jak brak nogi czy ręki. Jednak skutki próchnicy mają wymiar powszechny, więc nikogo nie dziwi nawet młody człowiek pozbawiony zębów. Według różnych danych na próchnicę cierpi od 50 do 90 % dzieci w wieku przedszkolnym oraz 91,5% nastolatków, spośród których niewielu posiada wszystkie zęby. A u dorosłych to problem aż 95% populacji. Ponad 40% emerytów dotyka całkowite bezzębie. Dlaczego tak się dzieje? To efekt naszych przyzwyczajeń, braku właściwej profilaktyki, wielopokoleniowych zaniedbań w kulturze jamy ustnej, braku świadomości. Statystyczny Polak zużywa jedną tubkę pasty do zębów na rok, a szacuje się, że ponad 800 tys. Polaków w ogóle nie posiada szczotki do zębów.

W naszej praktyce klinicznej spotykamy osoby, które nigdy nie myły zębów, a wielu Pacjentom usuwamy wszystkie ich pozostałości, bo są źródłem zakażeń bakteryjnych i są w takim stanie, że stanowią zagrożenie dla innych ważnych dla życia organów. To wszystko sprawia, że jesteśmy społeczeństwem smutnym, bo w dobie ewolucji estetycznej, trudno się śmiać ukazując efekty zaniedbań w higienie jamy ustnej. A to pociąga za sobą konsekwencje natury psychologicznej, pomniejszania swojej wartości, utraty we własne siły, nie podejmowanie wyzwań, apatię i stagnację. Nie bez powodu to właśnie hasło Uśmiech Sukcesu wyraża sens zdrowego i estetycznego uzębienia. Zaniedbane i chore zęby są także źródłem zakażeń ogniskowych całego organizmu, które są przyczyna wielu chorób następowych.

Chcemy to zmienić.

Nasz Koncert to nie tylko źródło pomocy dla potrzebujących, ale także inspiracja dla nas wszystkich do kreowania Pięknego Uśmiechu w całym naszym społeczeństwie, a wraz z nim życzliwości, przyjaźni i sympatii.

Życie to dla wieczności jedynie krótka chwila, w której każdy z nas chce doznać uczucia Miłości, Szczęścia i Radości. Nieustannie walczymy, aby spełniać swoje marzenia, podejmujemy coraz trudniejsze wyzwania. Osiągamy satysfakcję i choć nie za każdym razem to się udaje, nie zniechęcamy się. Sukcesy nas cieszą, ale to porażki dają nam prawdziwą siłę. Życie to rytm. Wyznacza go nie tylko bicie serca, ale każdy uśmiech, którym dzielimy nasze emocje z innymi ludźmi. Uśmiech jest jak najlepsza muzyka, wprowadza w dobry nastrój, inspiruje, wywołuje radość, otwiera drzwi do sukcesów i do zawierania atrakcyjnych znajomości. Piękny i nieskazitelny uśmiech to najbardziej wymowne potwierdzenie harmonii ducha i ciała. Bo piękny uśmiech to przede wszystkim zdrowe zęby.

Żyjmy z Uśmiechem, dla siebie i dla Dzieci, bo one są naszą przyszłością.

 

Dr n. med. Violetta Szycik

Specjalista chirurgii stomatologicznej
Lider umiejętności implantologicznych
Prezes Zarządu Fundacji dla Dzieci VIVADENTAL