Implantologia 3D

Vivadental to lider innowacyjnych rozwiązań implantologicznych.

 

Dr n. med. Violetta Szycik należy do grona prekursorów polskiej implantologii. Wykonuje najbardziej skomplikowane zabiegi, dzięki którym Pacjenci odzyskują uśmiech, którego nikt nie potrafił im przywrócić. A Pacjenci przyjeżdżają do nas z całego świata, niemalże ze wszystkich kontynentów.

Jesteśmy profesjonalistami i współtworzymy dorobek implantologii światowej.

Sami prowadzimy badania naukowe nad implantami, ponieważ dzięki wieloletniemu doświadczeniu dokładnie wiemy co należy udoskonalić, a dzięki współpracy z Politechniką Gdańską wiemy jak to wykonać. Zaprojektowany wspólnie innowacyjny system implantologiczny ma szanse stać się przełomowym rozwiązaniem w 50 letniej historii implantologii. Szkolimy też lekarzy oferując najbardziej zaawansowany program edukacyjny dla adeptów implantologii.

Stosujemy najlepsze obecnie na świecie systemy implantologiczne, Nobel Biocare i Alpha Bio.

Systemy implantologiczne, Nobel Biocare i Alpha Bio, elastycznie dostosowujemy do istniejących warunków anatomicznych Pacjenta. W wyniku połączenia się tych  dwóch ogromnych  firm powstał innowacyjny implant Nobel Activ – implant, który nie ma sobie równych. Jego unikalna konstrukcja umożliwia wysoką stabilizację pierwotną – nawet w trudnych warunkach kostnych oraz zapewnia doskonale estetyczną odbudowę protetyczną.

Sukces kliniczny implantów Nobel Biocare jest udokumentowany od 1965 roku a jego twórcą jest prof. Ingvar Branemark – ojciec implantologii światowej, odkrywca zjawiska osteointegracji, czyli bezpośredniego zrostu tytanowego implantu z kością.

Jedną z najbardziej spektakularnych koncepcji leczenia implantologicznego stworzoną w systemie implantów Nobel Biocare, jest koncepcja All-On-4, czyli odbudowa stała pełnego łuku zębowego na zaledwie 4 implantach,. Jest to najmniej inwazyjna metoda wszepienia implantów zębowych.Jej twórcą jest dr Paulo Malo – światowej sławy portugalski implantolog, z którym dr Violetta Szycik wykonywała pierwsze tego typu zabiegi w Polsce. Jej ponad 10 – letnie obserwacje Pacjentów leczonych metodą All-on-4 są wysoce zadawalające.

           

Wiele firm implantologicznych próbowało wiernie odtworzyć tę przełomową koncepcję, ale tylko Nobel Biocare ma naukowo udowodnione sukcesy, przede wszystkim dzięki dedykowanym protokołom  wiercenia kości, nowoczesnym implantom i doskonale dopasowanym odbudowom protetycznym.

Koncepcja All-on-4 pozwala na odbudowę pełnego łuku zębowego szczęki i/lub żuchwy tylko na 4 implantach.

Koncepcja All-on-4 może być stosowana z powodzeniam nawet w bardzo trudnych warunkach anatomicznych, czyli w przypadkach, kiedy w bocznych odcinkach na skutek braku zębów doszło do dużych zaników kości uniemożliwiających implantacje. Zamiast wykonywać czasochłonne i kosztowne zabiegi odbudowy kości, wykorzystuje się przednie odcinki szczeki i żuchwy i tam wprowadza implanty, na których osadza się stały-niewyjmowany most odbudowujący cały łuk zębowy.

Zastosowanie procedury All-on-4 z natychmiastową odbudową protetyczną wymaga od implantologa ogromnego doświadczenia i wykształcenia oraz posiadania nowoczesnego zaplecza diagnostycznego i zabiegowego. 

W swej pracy wykorzystujemy najbardziej efektywne narzędzia do oceny ilości kości -  tomograf komputerowy New Tom 5G oraz obrazu z jamy - skaner wewnątrzustny Trios 3Shape, a także oprogramowanie NobelGuide do wirtualnego projektowania umiejscowienia wszczepów oraz przyszłej odbudowy protetycznej. Dodatkowo za pomocą specjalnego programu NobelClinician – program służący do komunikacji z pacjentem jesteśmy w stanie pokazać cały proces projektowania I tworzenia nowego uzębienia, po to, aby pacjent  świadomie wyraził zgodę na  leczenie.

Dzięki tak zaawansowanym technologiom, oferujemy naszym Pacjentom
najmniej inwazyjne zabiegi i natychmiastowe odbudowy protetyczne, czyli tzw. zęby w 1 godzinę lub w 1 dzień. 
Bezpośrednio po zabiegu implantologicznym lub w następnej dobie, możemy oddać Pacjentowi pracę protetyczną. 

Jednak w wielu przypadkach zaniki kości są tak duże, że implantacja nie jest możliwa. Odbudowujemy wtedy struktury kostne tworząc dla implantów solidne podłoże, dzięki czemu mogą trwać przez wiele lat i stać się długowiecznymi. Wykorzystujemy przy tym najnowocześniejsze technologie i urządzenia jak piezosurgery – urządzenie do piezoelektycznego cięcia kości i pobierania kości własnej pacjenta, wirówki do uzyskiwania osocza bogatopłytkowego, przyspieszajacego proces odbudowy kości oraz wyłącznie najlepsze na swiecie materiały kościozastępcze i błony zaporowe.

Zobacz zabiegi regeneracyjne tkanki kostnej

Na wprowadzone przez nas implanty udzielamy dożywotniej gwarancji.

Zobacz warunki gwarancji

Ale to nie wszystko...

Vivadental wraz z zespołem naukowców z Politechniki Gdańskiej prowadzi badania nad polskim inteligentnym systemem odbudowy kości z zastosowaniem czynników wzrostu i komórek macierzystych. 

Zobacz jakie badania naukowe prowadzimy w Instytucie VIVADENTAL

 

Leczenie implantologiczne planujemy w najdrobniejszych detalach.

Uwzględniamy wszelkie uwarunkowania przy wykorzystaniu innowacyjnego oprogramowania. Z projektu generujemy szablon chirurgiczny, który po wydrukowaniu w drukarce 3D instalujemy i stabilizujemy w ustach pacjenta, a następnie dedykowanymi wiertłami wykonujemy otwory o określonej średnicy, długości oraz kącie wprowadzenia. W otwory te wkręcamy odpowiednie implanty. Jednocześnie w drukarce 3D drukujemy tymczasową odbudowę protetyczną, którą od razu osadzamy w ustach pacjenta zapewniając komfort posiadania pełnego uzębienia tego samego dnia. Równolegle w naszym laboratorium wykonujemy ostateczną odbudowę protetyczną, którą wymienimy z odbudową tymczasową po zespoleniu się implantów z tkanką kostną. Uzyskujemy wierne i idealne zespolenie pracy protetycznej z warunkami anatomicznymi, albowiem szablon chirurgiczny jest z nią całkowicie kompatybilny.

Wszyscy nasi Pacjenci polecają nas swoim najlepszym znajomym oraz rodzinie. Ty także możesz korzystać, a odbudowując swoje uzębienie stworzyć uśmiech z marzeń, uśmiech sukcesu. 

Implantologia w Klinice Vivadental to inteligentny proces,
który wyróżnia precyzja, jakość, komfort i szybkość przy zachowaniu całkowitego bezpieczeństwa Pacjenta.

 

Zobacz na czym polega leczenie implantologiczne.