KIG Open 2017 

16 wreześnia 2017 roku odbył się kolejny turniej w golfa o Puchar Prezesa Krajowej Izby Gospodarczej –  KIG Open 2017. Patronaował mu nasz najlepszy piłkarz Włodzimierz Lubański. Klinika Vivadental, jak co roku byłą sponsorem tego wydarzenia. A co się działo?

Magiczne miejsce. Sierra Golf Club w malowniczych Pętkowicach pod Wejherowem. Słoneczny poranek 16 września 2017 roku. Za nami świt i pierwsza kawa w klubowej restauracji. Zapowiada się pogodny, piękny i pełen emocji dzień. Przed nami III edycja  turnieju o Puchar Prezesa Krajowej Izby Gospodarczej, KIG Open 2017. Opadają ostatnie opary mgły, znad których w babie lato wpadają pierwsze promienie wrześniowego słońca, kiedy tuż po 8 pojawiają się pierwsi zawodnicy. Parking szybko zapełniają samochody miłośników golfa. Witamy wielu znanych i lubianych ze świata sportu, biznesu i polityki. Wśród nich tacy, którzy są tutaj niemal każdego dnia. Wkrótce zaczynamy. Jest 10. Już wiemy, że łaskawa aura przemijającego lata zapewni sportowym zmaganiom dobry klimat, zaś kibicom piękne, zielone widoki i niezapomniane wrażenia.

Turniej o Puchar Prezesa Krajowej Izby Gospodarczej ściąga największe sławy sportu. W tym roku gościem honorowym i patronem turnieju, był nasz legendarny piłkarz, złoty medalista olimpijski z Monachium, Włodzimierz Lubański. Wśród wielu znakomitych zawodników w turnieju wzięli udział między innymi Ambasador Francji w Polsce Pierre Levy i Adam Meller - Prezes Zarządu Portu Gdynia.

Golf to gra dla cierpliwych. Tutaj nikt się nie spieszy, najważniejsza jest koncentracja i umiejętności, które każdy gracz doskonali przez całe życie. Uczciwość, szacunek, spokój. Uprzejmość, punktualność, cisza. I strój. Etykieta golfa, to prawdziwe wyzwanie dla współczesnego, zagonionego świata. Nie każdy potrafi „wyłączyć się”, odłożyć komórkę, zapomnieć o bożym świecie i poświęcić kilka dobrych godzin na zmaganie się z rywalami i własnymi słabościami. O wyniku rywalizacji decyduje ilość uderzeń wykonanych przez golfistę na 18-tu dołkach. Liczą je sędziowie i zawodnicy. Ale pomyłki tutaj się nie zdarzają. Każdy dba o to, aby wynik był prawidłowy. To dlatego golf nazywany jest sportem dla dżentelmenów. Po prostu Fair Play.

Rywalizacja toczona w czterech kategoriach zakończyła się grubo po godzinie 16. Triumfatorzy otrzymali wspaniałe puchary ufundowane przez organizatora - Prezesa Krajowej Izby Gospodarczej oraz nagrody ufundowane przez Klinikę Vivadental, która po raz kolejny była głównym sponsorem tego elitarnego turnieju. Nagrody dla zdobywców pierwszych miejsc wręczyli Włodzimierz Lubański, Przewodniczący Komisji Rewizyjnej KIG Wojciech Kodłubański, Dyrektor Biura Współpracy z Zagranicą KIG Jerzy Drożdż oraz Wójt Gminy Gniewino Zbigniew Walczak. W imieniu Vivadental nagrody wręczył Borys Szycik, Dyrektor Działu Marketingu, który uhonorował Włodzimierza Lubańskiego Złotą Kartą Vivadnetal - Uśmiech Sukcesu, przywołując największe sportowe osiągnięcia naszego mistrza sportu.

W niezwykle pięknym otoczeniu Sierra Golf Club i Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego Monika Skorynkiewicz-Kasprzyk, mentor PR Vivadental, przeprowadziła wywiad z legendą polskiego futbolu Włodzimierzem Lubańskim oraz Dyrektorem Biura Współpracy z Zagranicą w Krajowej Izbie Gospodarczej Jerzym Drożdżem. Zapraszamy do przeczytania wywiadów. Ich telewizyjne relacje są dostępne także na portalu Telewizji Medycznej Vivadental oraz na kanale YouTube Vivadental. Wkrótce więcej o golfie w intersującym wywiadzie z Ambasadorem Sierra Golf Club, Panem Leszkiem Fiertkiem, a o samym kllubie opowie jego Prezes, Pan Sebastian Magrian.