PRP – osocze bogatopłytkowe 
Zabieg 

Leczenie z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego PRP przeprowadzamy zgodnie z zaleceniami lekarza, który ustala plan leczenia na podstawie wywiadu i stanu skóry pacjenta oraz  stanu jego zdrowia. Zazwyczaj odbywa się w serii od 2 do 4 zabiegów w formie ostrzykiwania skóry twarzy, szyi, dekoltu lub innych okolic wymagających regeneracji.

Zabieg aplikacji osocza bogatopłytkowego PRP poprzedza szczegółowy wywiad lekarski i nie jest konieczne jakiekolwiek szczególne przygotowanie, poza skórą, która powinna być dobrze nawilżona i odżywiona, jak również spełnieniem warunku, aby Pacjent był na czczo.  Po zakwalifikowaniu do zabiegu i wyrażeniu na niego zgody, przeprowadzamy odtłuszczenie i dezynfekcję skóry twarzy preparatem bezalkoholowym.

Zabieg oparty o całkowicie zindywidualizowany zestaw jednorazowych materiałów, w całkowicie bezpiecznym,
zamkniętym obiegu bez ryzyka kontaktu krwi z jakimikolwiek czynnikami zewnętrznymi.
Trwa do 1 godziny, składa się z kilku etapów.

Pobranie w jałowy sposób  niewielkiej ilości krwi, około 20 ml, z żyły przedramienia do specjalnej probówki

Umieszczenie probówki z krwią w specjalnej wirówce laboratoryjnej i uruchomienie procesu wirowania w celu uzyskania najwyższej jakości osocza bogatopłytkowego. W trakcie tego procesu, o precyzyjnie określonym czasie i prędkości wirowania, następuje oddzielenie erytrocytów i leukocytów od osocza zawierającego płytki krwi. Płytki krwi zostają zagęszczone i zawieszone w niewielkiej objętości osocza krwi.

Alternatywne uzupełnienie otrzymanego osocza bogatopłytkowego specjalnym odczynnikiem aktywującym płytki krwi do produkcji czynników wzrostu lub bogatym w czynniki regeneracyjne, dedykowane szczególnie po przeprowadzonym wcześniej zabiegu peelingu lub terapii laserowej.

Pobranie przygotowanego materiału do strzykawki i wykonanie wielokrotnych iniekcji w zaplanowane miejsca, zgodnie z zasadami mezoterapii igłowej – liniowo wzdłuż zmarszczek lub fałdów skóry.

 

Zabieg wymaga znieczulana maścią z lignokainą, a w razie konieczności także za pomocą tradycyjnych metod znieczulenia miejscowego.

Leczenie z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego jest niezwykle skuteczne, a zarazem dostępne dla wszystkich pacjentów niezależnie od ewentualnych alergii na wykluczających korzystanie z alternatywnych metod leczenia z wykorzystaniem botoksu lub kwasu hialuronowego.  Całkowita biokompatybilność i immunologiczna neutralność nie powoduje ryzyka reakcji uczuleniowych ani innych reakcji autoimmunologicznych, a wysoka zawartość w osoczu bogatopłytkowym substancji odpowiedzialnych za stymulację procesów naprawczych w skórze, sprawia, że procesy regeneracji przyspieszają i stają się wielokrotnie bardziej efektywne. W związku z tym metodę PRP uważamy za najlepszą i najbardziej bezpieczną w zabiegach medycyny estetycznej.