Mezoterapia – zabieg

Zabieg poprzedza szczegółowy wywiad lekarski i nie jest konieczne jakiekolwiek szczególne przygotowanie. Po zakwalifikowaniu do zabiegu i wyrażeniu na niego zgody, przeprowadzamy odtłuszczenie i dezynfekcje skóry twarzy preparatem bezalkoholowym.

 

Zabieg iniekcji koktajli odżywczych na bazie kwasu hialuronowego polega na śródskórnym podawaniu małych dawek w wybrane okolice o składzie zależnym od potrzeb i rodzaju przeprowadzanego zabiegu. Wszystko trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut.

Niezależnie od przeprowadzania go niezwykle cienką igłą, jak również w stosunkowo dużej penetracji domięśniowej, w obszary zapadnięte, pomarszczone lub dotknięte bliznami, nie wymaga znieczulenia, albowiem preparaty przez nas stosowane zawierają środek znieczulający. W związku z tym sam zabieg, trwający maksymalnie kilkadziesiąt minut i tak jest całkowicie bezbolesny. Jednakże w każdym przypadku, możemy schłodzić twarz lodem lub podać znieczulenie miejscowe, w czym jesteśmy najlepszymi specjalistami, bowiem każdego dnia takie znieczulenia podajemy naszym Pacjentom przy zabiegach stomatologicznych.

Pierwsze rezultaty pojawiają się już po pierwszym zabiegu. Skóra wygląda o wiele lepiej. Należy jednak wykonać serię zabiegów, aby uzyskać efekt spektakularny. Ich ilość jest uzależniona od oczekiwań Pacjenta i stanu skóry, jednak najlepsze rezultaty przynoszą 4 zabiegi w odstępie 2-3 tygodni, które dla podtrzymania efektów powinny być przeprowadzane 2-3 razy w ciągu roku.