Mezoterapia – działanie

Preparaty do zabiegów mezoterapii składają się głównie z kwasu hialuronowego oraz indywidualnie skonfigurowanych składników takich jak witaminy z grupy A,C,E, aminokwasy, kwasy nukleinowe, składniki mineralne, koenzymy,l-karnityna, kofeina oraz substancje czynne pochodzące z zielonej herbaty, czy alg morskich. Kwas hialuronowy i pozostałe substancje są doskonale przyswajalne przez organizm, a witaminy bezpośrednio podane do tkanek, nie utleniają się, pobudzając jednocześnie intensywne procesy regeneracyjne, w tym przede wszystkim produkcję kolagenu i elastyny, stymulacja fibroblastów oraz ograniczenie reakcji wolnorodnikowych. Poprawia się metabolizm komórek, mikrokrążenia, prawidłowe odżywienie i ujędrnianie skóry. Zwiększenie metabolizmu komórek tłuszczowych powoduje  ujędrnienie skóry i znaczące zredukowanie efektu skórki pomarańczowej. Zabieg mezoterapii dedykowany jest także do skóry bardzo cienkiej, delikatnej i wrażliwej.

Biorewitalizacja skóry za pomocą mezoterapii igłowej wykorzystuje zarówno działanie substancji wstrzykiwanych w skórę, jak i efekty ogniskowego gojenia się skóry i procesy jej samoregeneracji po wielu nakłuciach wykonanych w czasie zabiegu.

Dzięki gęstym śródskórnym podawaniu małych dawek preparatu powstaje sieć małych grudek zaopatrzonych w odpowiednią substancję, która doskonale i całkowicie wchłania się w ciągu kilkudziesięciu godzin, pozostawiając skórę w stanie głębokiego nawilżenia i odżywienia. Działa przy tym profilaktycznie. Stymuluje skórę do regeneracji i rewitalizacji.

 

Mezoterapia igłowa poprzez  przywrócenie dawnej jędrności, elastyczności i promienistości 
pozwala skórze twarzy, powiek, szyi i dekoltu na uzyskanie młodego wyglądu.