Kwas hialuronowy – zabieg

Zabieg poprzedza szczegółowy wywiad lekarski i nie jest konieczne jakiekolwiek szczególne przygotowanie. Po zakwalifikowaniu do zabiegu i wyrażeniu na niego zgody, przeprowadzamy odtłuszczenie i dezynfekcje skóry twarzy preparatem bezalkoholowym.

 

Zabieg iniekcji kwasu hialuronowego, niezależnie od przeprowadzania go niezwykle cienką igłą, jak również w stosunkowo dużej penetracji domięśniowej, w obszary zapadnięte, pomarszczone lub dotknięte bliznami, nie wymaga znieczulenia, albowiem preparaty przez nas stosowane zawierają środek znieczulający. W związku z tym sam zabieg, trwający do 30 minut i tak jest całkowicie bezbolesny. Jednakże w każdym przypadku, możemy schłodzić twarz lodem lub podać znieczulenie miejscowe, w czym jesteśmy najlepszymi specjalistami, bowiem każdego dnia takie znieczulenia podajemy naszym Pacjentom przy zabiegach stomatologicznych.

Preparaty kwasu hialuronowego mają strukturę elastycznego żelu, który doskonale wypełnia skórę, w której występują zmarszczki i bruzdy. Dzięki wysokiej zdolności do absorbcji wody, podany żel powoduje spęcznienie, w wyniku czego skóra podnosi się. Zabieg kończy plastyczne modelowanie obszarów obficie wypełnionych żelem, który poddaje się pozwalając na uzyskanie określonego kształtu powierzchni.

 

Pierwsze rezultaty pojawiają się natychmiast po zabiegu i w zależności od rodzaju preparatu, utrzymują się od 6 do 18 miesięcy. W tym czasie warto jest odbyć wizytę kontrolną, której celem jest potwierdzenie prawidłowego rozłożenia się preparatu i dokonania ewentualnej korekty.