Nici hialuronowe – zabieg

Zabieg aplikacji nici hialuronowych poprzedza szczegółowy wywiad lekarski i nie jest konieczne jakiekolwiek szczególne przygotowanie, poza skórą, która powinna być dobrze nawilżona i odżywiona. Po zakwalifikowaniu do zabiegu i wyrażeniu na niego zgody, przeprowadzamy odtłuszczenie i dezynfekcje skóry twarzy preparatem bezalkoholowym.

Zabieg aplikacji nici kwasu hialuronowego przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym, które może odbyć się za pomocą kremu znieczulającego. W takim przypadku po nałożeniu kremu, na pole zabiegowe nanosimy folię, aby przyspieszyć i nasilić efekt znieczulenia.   W związku z tym sam zabieg, trwający do 60 minut i tak jest całkowicie bezbolesny. Jednakże w każdym przypadku, możemy schłodzić twarz lodem lub podać znieczulenie miejscowe, w czym jesteśmy najlepszymi specjalistami, bowiem każdego dnia takie znieczulenia podajemy naszym Pacjentom przy zabiegach stomatologicznych.

Zabieg polega na wprowadzeniu nici kwasu hialuronowego w głębokie warstwy skóry właściwej za pomocą cienkich, długich i elastycznych igieł. Zabiegi z wykorzystaniem nici kwasu hialuronowego można łączyć z podaniem kwasu hialuronowego i toksyny botulinowej, co jest wskazane przy rewitalizacji o dużym zasięgu i głębokości.

Pierwsze rezultaty pojawiają się natychmiast po zabiegu, ale ostatecznie stabilizują się po upływie miesiąca. Skóra po zabiegu uzyskuje wyraźnie wyższy poziom jędrności i napięcia, przez co sam Pacjent od razu czuje się o wiele młodziej. W zależności od indywidualnej aktywności procesu hialuronidazy oraz trybu życia utrzymują się do 24 miesięcy.

Degradację nici kwasu hialuronowego i skrócenie czasu utrzymania efektów powoduje przegrzewanie skóry w solarium, na saunie i na świeżym powietrzu. W tym czasie warto jest odbyć wizytę kontrolną, której celem jest potwierdzenie prawidłowego rozłożenia się nici i dokonania ewentualnej korekty.